Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Najczęściej czytane

 1. Powiat kartuski ponownie w żółtej strefie – Policjanci przypominają o obowiązujących obostrzeniach

  W związku z odnotowanym wzrostem zachorowań na COVID-19, Minister Zdrowia po raz drugi podjął decyzję o objęciu powiatu kartuskiego żółtą strefą. Policjanci przypominają, że taka sytuacja wymaga od nas szczególnej ostrożności i nakłada obowiązek przestrzegania nowych obostrzeń sanitarnych w życiu codziennym.

 2. Zlikwidowana „dziupla” i 5 osób zatrzymanych – efekt pracy kartuskich policjantów

  Policjanci z kartuskiego garnizonu zatrzymali pięć osób, które miały związek z fikcyjną kradzieżą audi i toyoty wartych łącznie prawie 400 tysięcy złotych. Zatrzymani wypożyczali samochody, rozkręcali je na części, a następnie powiadamiali policję o ich kradzieży. Wobec dwóch osób sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące, a trzy osoby wpłaciły poręczenie majątkowe.

 3. POMORSKA GRUPA SPEED – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ

  Pomorscy policjanci z grupy SPEED w ciągu miesiąca skontrolowali 1993 kierowców. W 159 przypadkach przyczyną interwencji było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. 18 kierowców popełniło przestępstwo.

 4. Dwóch 17-latków odpowie za posiadanie narkotyków

  We wtorek policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kartuskiego, przy których znaleźli narkotyki. 17-latkowie zostali przewiezieni do komendy, gdzie usłyszeli zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

 5. Policjanci zabezpieczyli krzaki konopi

  Wczoraj na terenie Kartuz policjanci zauważyli w szklarni krzaki marihuany. W związku z tą sprawą zatrzymali 44 letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut. Za uprawę konopi innych niż włókniste grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.